Masáže

Masáž - použitie dotyku rúk na vyvolanie fyzickej a duševnej pohody je jednou z najstarších foriem prírodnej liečby. Pri masáži sa používajú najrôznejšie dotyky, tlaky, trenie a hladkanie, ktoré dokážu stimulovať či uvoľňovať svaly, zlepšovať krvný a lymfatický obeh. Masáž spojená s aromaterapiou má celý rad priaznivých liečivých účinkov.

 História

Hmat je jedným zo základných zmyslov. Lekári v antickom Grécku a Ríme často odporúčali liečenie masážami, počas stredoveku však táto liečba z Európy prakticky zmizla. Znovu sa stala populárnou až v prvej polovici 19. storočia, vďaka Švédovi Perovi Henrikovi Lingovi, ktorý vyvinul pohybovú liečbu, známu aj ako švédska masáž.

V 20. storočí sa vyvinulo veľa rôznych spôsobov masáže. Niektoré sú dovodené do Lingovej metódy, iné ovplyvnila čínska a japonská medicína. Čo však majú spoločné, je, že všetky prospievajú svalovému systému tým, že uvoľňujú napäté svaly a ochabnuté svaly, naopak, tonizujú. Okrem toho majú ďalšie účinky, pretože podporujú krvný a lymfatický obeh.

V našom štúdiu krásy Vám ponúkame tieto druhy masáži:

Klasická masáž

Je najčastejšie používaným druhom masáže. Využíva sa predovšetkým ako masáž liečebná a na doliečenie prekonaných ochorení. Tiež sa veľmi účinne využíva ako preventívny prostriedok proti vzniku mnohých, častokrát vážnych ochorení chrbtice, ale aj iných orgánov tela. Je veľmi vhodná u chronických bolestivých stavov, kde napomáha uvoľneniu bolestivých spazmov a blokád vzniknutých v dôsledku rôznych úrazov a preťažovania organizmu. Masážou sa dosahuje rýchlejšie vyprázdňovanie lymfatických ciev, zvýšenie sekrécie potných žliaz a normalizácia napätia kože. Odstraňujú sa škodlivé látky z tela, ktoré vyvolávajú únavu a zlepšuje sa svalová činnosť. Dochádza k prekrveniu uvoľneniu svalstva. Vyplavuje sa množstvo endorfínov do mozgu, ktoré u vás spôsobujú pocit šťastia a spokojnosti. Masáž má celkový upokojujúci, alebo povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť a vplýva na stav centrálneho nervového systému. Klasická masáž sa vykonáva pomocou hmatov, ktoré sú zoradené do presne stanovených masážných zostáv pre jednotlivé časti tela. Poradie týchto hmatov, zpôsob prevádzanía, rychlost a hĺbka pôsobenía určí výsledný efekt masáže. Dá sa povedať, že masáž vedie úprave zmenených pomerov v organizme k normálu.

Masáž lávovými kameňmi - hot stones

Máloktorá masáž dokáže navodiť tak príjemné pocity ako HOT STONES masáž. Základy tejto terapie spočívajú na použití špeciálnych techník, ktoré v spojení s horúcimi kameňmi majú vysoký terapeutický a relaxačný účinok, vďaka ktorému  je táto masáž jednou z najvyhľadávanejších masáží aj u Hollywoodskych hviezd.

Účinky masáže: stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, postupne prehrieva celé telo, pomáha k detoxikácii organizmu, vyrovnáva energiu v tele.

Procesy v tele aj na duši treba vnímať a starať sa o ich harmonizáciu, preto odporúčam masáž všetkým, ktorí majú dlhodobé zdravotné či psychické problémy.

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž je proces, ktorým sa uvedie oslabená lymfa do chodu. Táto masáž obsahuje špeciálne hmaty a cviky, každý z nich je robený vedome s konkrétnym cieľom. Lymfodrenáž veľmi dobre pôsobí ako prevencia proti celulitíde a redukuje už vzniknutú pomarančovú kožu. Zlepšuje a reguluje žilový obeh, uľavuje nohám s kŕčovými žilami a odstraňuje opuchy nôh.

Zdravý lymfatický systém, ako sme už povedali, očisťuje organizmus od toxínov a odpadových produktov. Tým pádom zlepšuje vzhľad pleti, obnovuje činnosť orgánov, organizmus je celkovo regenerovaný, očistený, pružný, zdravý... znovuzrodený.

 

Bankovanie

NOVINKA (stará už niekoľko tisíc rokov)!
- bezbolestná metóda
-pocit úľavy nastáva už po aplikácii, maximálny účinok sa dostaví na druhý deň
- spravidla jedna až dve aplikácie (jej dĺžka je cca 30 minút) Vás úplne zbavia bolestí (o niečo komplikovanejšia je oblasť krížová)

Táto metóda má korene ešte v starovekej Číne a je založená na pôsobení podtlaku na podkžoné tkanivá, čím v okolí miesta pôsobenia(lokálne) zlepšuje krvný a lymfatický obeh a využitím nervových dráh(celkovo) znižuje bolesť a uvoľňuje svalové spazmy v mieste blokády stavcov.

Pôsobením podtlaku dochádza k popraskaniu drobných kapilár, s malými krvnými výronmi, pripomínajúce modriny,ktoré sú však hlbšie.Výronom krvi a lymfy do podkožných tkanív, sa uvoľní tlak nad postihnutým miestom, zlepší lokálne prekrvenie tkanív a začnú zložité biochemické procesy, ktorých výsledkom je uvoľnenie stuhnutého svalstva zmiernenie a odstránenie bolesti a odstránenie blokády chrbtice.
Táto metóda je účinnejšia ako akýkoľvek druh reflexnej, či klasickej masáže.

Aromaterapeutická masáž

Aromaterapia v spojení s masážou poskytuje mimoriadne možnosti k pôsobeniu na pocity, nálady a postoje človeka. Dotyk spojený s upokojujúcou vôňou pôsobí ako pocit istoty a bezpečia, priateľstva a lásky. To sú vo väčšine prípadov chýbajúce emócie ľudí so psychosomatickým ochorením. Masáž s použitím silíc má hlboký relaxačný až sedatívny vplyv, podporuje komunikáciu a posilňuje dôveru v seba.

Samotná jednoduchá a hladkajúca masáž, ktorú poskytuje terapeut, je procedúrou nie len kozmeticky ale hlavne liečebne významnou.

Aromaterapeutická masáž využívajúca salicylové oleje je terapia pre telo a myseľ a pôsobí hlavne na nervovú sústavu. Aromaterapia je holistická, ale zároveň i praktická metóda, ktorá pomáha podporovať imunitný systém a aktivovať alebo stabilizovať psychiku. Často sa jej hovorí zmyslová veda, kombinuje totiž účinky dotyku so silou čuchových vnemov.